Özellikle fabrikalarda bir çok iş alanının bulunuyor olması ve tabi ki iş makinelerinin kullanılıyor olmasından dolayı, bu tarz işletmelerde epoksi yol çizgileri yapılmaktadır. Bu yol çizgilerine göre, yayaların yollarının belirlenmesi ile birlikte, ayrıca araçlarında geçiş noktaları belirlenmektedir.

Böylelikle oluşabilecek iş kazaları için de gerekli önlemi almış olduğunuz için, sizlerde epoksi yönlendirme çizgileri ile istediğiniz gibi işletmenizde ki tüm kontrolü elinize alabilirsiniz.

Epoksi yön çizgileri, epoksi boya ile yapılmakta olup, iş makineleri ve yayalar için farklı renklerde uygulamalar yapılmaktadır. Böylelikle yayalar sadece geçiş noktalarını kullanacakları gibi, ayrıca araçlarda belirlenmiş olan yolun haricinde sürüş yapamayacaklar.

epoksiEpoksi yol çizgileri sayesinde, araçların park noktalarını da belirlemeniz mümkün olduğu için, işletmenizde ki tüm kontrol sizin elinizde olabilecektir. Sadece fabrikalarda değil, benzinliklerde araç duruş noktaları, pompa önleri, trafiğe çıkış noktaları, hava ve su gibi pompaların bulundukları alanlarda da kullanılmaktadır.

Epoksi yol çizgisi, öncelikli olarak tesviye şapı sonrasında yapılan epoksi zemin boya uygulaması sonrasında, boya yapılan alanının kurumasının ardından ekstra olarak yeniden yapılmaktadır. Sadece boyanın hazırlanması ve yolun belirlenmesi ile birlikte, çizgilerin yapılacakları kısımlar işaretlenerek boya işlemi yapılır.