Epoksi M2 Fiyatlarında Uygun Fiyat Garantili Epoksi Zemin Kaplama Özer Epoksi

Epoksi

Epoksi Nedir ve Neden Özer Epoksi
Epoksi Nedir?

Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir.

Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın oluşturduğu süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler. Cam veya korbon elyafı ile epoksi kombinasyonu mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir.Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır.

Genellikle çift komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı hâlden katı hâle geçer ve takibeden bir iki hafta içinde kür alarak final sertliğe ulaşır.

Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir. Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir. Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır. Epoksi aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür. Epoxy sözcüğü Yunanca iki önekten türemiştir: “üzerinde” anlamına gelen “epi” ve “keskin/asitli” anlamyna gelen “oxy”.

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri Nelerdir?

epoksi

Epoksi zemin kaplama, günümüzde fazlasıyla tercih edilen bir yapı malzemesidir.

Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Epoksi reçine, sahip olduğu olumlu özellikleri sayesinde geçirimsizlik konusunda  en iyi kimyasal zemin kaplamasıdır. Epoksi, epoksi reçinesi ve bir kürlenme ajanından meydana gelir ve zamanla özelliklerini kaybetmez.

 

Özellikle epoksi zeminler dışardan gelebilecek her türlü kimyasal çözücü ve fiziksel darbelere karşı dayanıklılık sağladığından, uzun yıllar boyunca kullanılabilme özelliği vardır. Bir epoksi zemin kaplamasının ömrü yaklaşık olarak 25 yıldır. Bu sayede tüketiciler bazında tasarruf sağlar.

Epoksi Zemin  Kaplama Özellikleri

 • Suya, asite ve alkaliye karşı direnci çok iyidir.
 • Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
 • Yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir.
 • Yüzeyi kir tutmaz ve kolay temizlenebilme özelliği
 • Yüzeyi kaymayan bir yapıdadır.
 • Kokusuz ve hijyeniktir.
 • Bakteri oluşmasını ve çoğalmasını engeller.
 • Kuvvetli yapıştırma gücünün olması.
 • Dekoratif uygulamalarda geniş bir renk yelpazesine sahiptir.
 • Estetik bir görünümü vardır.
 • Uzun ömürlüdür,
 • İzolasyon özelliği taşır.
 • Uygulama süresi kısadır.
 • Hızlı,etkin ve tasarrufludur.
 • Kaplanacak alanın çatlak ve kırık bölgelerini tamamen doldurur ve dümdüz bir alan oluşturur.
 • Uygulandığı alanlarda hoş, estetik ve güzel bir görünüm oluşmasını sağlar.                                                  (Özellikle şeffaf ve 3D epoksi kaplama modellerinde bunu görebiliriz.)

En yaygın olarak kullanılan epoksi grubu, epoksi zemin kaplama olarak kullanılan gruptur.

Epoksi Çeşitleri Nelerdir ? En İyi Epoksi Çeşidi Nasıl Seçilir ?

Zemin kaplama uygulamaları alanın ihtiyacına göre düzenlenmeli ve yenilenmelidir. Özellikle zemin kaplama işlemleri yapılacak bir zeminin durumu detaylı bir şekilde incelenmelidir. Böylece hangi zemin kaplama çeşidinin kullanılacağı rahatlıkla belirlenebilir. Bunun için işlemler öncesinde alanda keşif çalışmaları yapılmalıdır. Yapılacak keşif çalışması ile zeminin ihtiyacı olduğu epoksi çeşidi ya da uygulaması rahatlıkla tespit edilebilir. Bu yazımızda sizlere epoksi çeşitleri nelerdir ve hangi zeminde hangi epoksi çeşidi kullanılmalıdır sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız.

Zemin Kaplamada Kullanılan Epoksi Çeşitleri

 • Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama
 • Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Zemin Kaplama
 • Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama
 • Self-levelling Epoksi Zemin Kaplama
 • Anti-statik Epoksi Zemin Kaplama
 • Metalik Epoksi Boya
 • Epoksi Boya

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan epoksi çeşitleri ve uygulamalarını detaylı bir şekilde incelemek, yaptıracağınız zemin kaplama işlemleri hakkında isteklerinizi daha rahat anlamanıza yardımcı olacaktır. Epoksi Baktım olarak sizlere önce açıklamaları ve daha sonra özellikleri ile tüm epoksi çeşitlerini sunuyoruz.

En İyi Epoksi Çeşidi Nasıl Seçilmelidir ?

Epoksi zemin kaplamalar oldukça geniş çeşide ve seçeneğe sahiptir. Evlerde kullanılan epoksi çeşitleri ile fabrika ve depolarda kullanılan epoksi çeşitleri birbirlerinden oldukça farklıdır. Doğru epoksi çeşidinin belirlenmesi zemin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Örneğin bir fabrikada estetik görünüme sahip metalik epoksi boya uygulamaları tercih edilirse, zemine uygulanan kuvvetlere dayanamaz ve çok kısa süre içerisinde zeminde bozulmalar meydana gelebilir. Böyle sorunlar ile karşılaşılmaması için kaplama işlemlerinden önce zeminde detaylı keşif çalışmaları yapılmalıdır. Aynı zamanda bu keşif sırasında istediğiniz özellikleri kaplama ekibine rahatlıkla aktarabilirsiniz.

Ancak epoksi zemin kaplama yaptırmadan önce araştırma yapmanız da sürece hakim olmanız için önemlidir. İnternet üzerinden epoksi çeşitleri hakkında detaylı araştırmalar yapabilirsiniz. Böylece anlaşacağınız epoksi zemin kaplama ekibi ile daha rahat bir şekilde iletişim kurabilir ve zemin ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde anlatabilirsiniz.

Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama

Estetik ve dayanıklı epoksi kaplama kategorisinde değelendirilen şeffaf epoksi zemin kaplama uygulamaları, evlerde, tanıtım ofislerinde, mağazalarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Şeffaf epoksi zemin kaplama işlemleri profesyonel ve tecrübeli ekipler tarafından yapılmalıdır. Epoksi çeşitleri arasında en çok tercih edilen çeşittir. 2 kat astar uygulamasının ardından beyaz renkli epoksi kaplama malzemesi ile kaplanır. En üst katmanda ise şeffaf epoksi kaplama yapılarak parlak ve estetik bir görünüm elde edilebilir. Şeffaf epoksi zemin kaplama örneklerini inceleyerek daha sağlıklı bir fikriniz olabilir.

epoksi-zemin-ornekleri epoksi    epoksi-zemin-kaplama-ev epoksi-zemin-kaplama-ev epoksi-zemin-kaplama-ev epoksi-zemin-kaplama-ev  epoksi-zemin-kaplama-ofis   epoksi-zeminlerucboyutluepoksibanyoornek ucboyutluzeminkaplamayunusornegi banyo-3d-kaplama-zemin-ornegi salon-zemini-3d-kaplama

Call Now Button