Epoksi M2 Fiyatlarında Uygun Fiyat Garantili Epoksi Zemin Kaplama Özer Epoksi

Epoksi Zemin Kaplamalarını Neden Kullanmalısınız?

Epoksi Zemin Kaplamalarını Neden Kullanmalısınız?

Epoksi Zemin Kaplamalarını Neden Kullanmalısınız?

Döşemenizi yenilerken, epoksi zemin kaplaması, döşemenizi güçlendirirken alanınızı dönüştürebilir. Bu zemin kaplaması, beton yüzeylerin korunması ve darbelere karşı dayanıklılık kazandırılması için kullanışlıdır.
Epoksi zemin kaplaması, epoksit reçine, poliamin sertleştirici ve diğer katkı maddelerinden yapılır. Bu kimyasal reaksiyonun ürettiği en önemli özelliklerden biri, yüzeydeki yeni kararlılık ve dayanıklılıktır. Bu işlem, uygulandığı yüzeyi kapatır ve sertleştirir, sağlam bir bağ oluşturur. Alanınız için doğru seçim olup olmadığını belirlemek için epoksi zemin kaplamaları kullanmanız gereken bazı nedenlere göz atın.
1. Görünüm ve Kaplama Hataları
Epoksi zemin kaplamaları genellikle mekanlara şık bir görünüm verir. Parlak yüzey, sahip olduğunuz dekoratif aydınlatmayı tamamlar. .
Epoksi ayrıca zemininizde olabilecek hataları da kapsar. Epoksi, mekanınızı doğru tonlarda donatmak için çeşitli tasarımlar ve renk seçeneklerine sahiptir.
Daha iyi çekiş sağlayan benekli bir görünüm için epoksi karışımına dekoratif mika veya kuvars parçaları eklenebilir.
2. Maliyet Etkin
Epoksi, mevcut döşeme kaldırma, yeni karo veya vinil satın alma ve ek kurulum maliyetleri ile karşılaştırıldığında uygun bir seçenektir. Hızlı bir şekilde tedavi edilirse ortaya çıkan kusurların da uygun onarım seçenekleri vardır.
Profesyonel kurulum değerli bir yatırım olacaktır, çünkü döşemenin sağlam kaldığı süre bu etkili bir seçimdir. Profesyoneller kötü uygulama uygulamalarından kaçınma ve gerekli koruyucu önlemleri alma konusunda deneyimlidir.
3. Direnç
Bodrumunuzu, çamaşır odanızı, üretim alanınızı veya garajınızı epoksi bir kaplama ile güçlendirin, çünkü yüksek trafik alanlarına gireceği kesin unsurları engelleyebilir. Epoksi, dayanıklı bir döşeme yöntemi olarak ününe katkıda bulunan birçok direnç türüne sahiptir. Ağır şok, ısı, kimyasallar ve su yükünü taşır. Arabalar birçok aşındırıcı kimyasal madde yayabildiği için garajlar için mükemmeldir.
Şok
Epoksi darbeye dayanıklıdır, bu da tokluğunun bir kanıtıdır. Normalde sizi endişelendirecek olan etkiler, zemine devrilen ağır nesneler veya yüzeyde sürüş yapan araçların aşınması ve yıpranması gibi, epoksi kaplamaya zarar vermez. Yere düşürülen alet veya makineler iz bırakmaz.
Sıcaklık
Kuruduktan sonra, epoksi ayrıca belirli ısı seviyelerine dayanabilir. Fosfor içeren epoksiler ısıya sahip olmayanlardan daha iyi dayanır , bu nedenle optimum direnç elde etmek için karışıma çeşitli seviyelerde eklenir. Isı direnci araba depolayan garajlar ve hatta mutfak zeminleri için idealdir.
Kimyasal
Endüstriyel üretim işlemlerinden geride kalan veya ev işlerinden biriken kimyasallar epoksiyi etkilemez. Fren sıvıları veya yağ döşemenize gelirse paniğe gerek yoktur. Kimyasallar epoksi kaplamaya zarar vermeden temizlenebilir. Tabaka yoğunluğu ve derinliği, kimyasalların betona sızmasını ve zararlı kalıntılar bırakmasını önler.
Su
Bu suya dayanıklı madde, sel veya dökülmeler nedeniyle zemininizi bozulmaya karşı korur. Epoksi türüne bağlı olarak, su zemine batmadığında bazı yüzeyler diğerlerinden daha kaygan olabilir. Su ne kadar geçirimsiz olduğundan dolayı toplanırsa, kaymaz taneler talep edilerek epoksi zeminler için ekstra kavrama bile eklenebilir.
4. Koruma
Epoksi bir dolgu macunu olup beton ve diğer döşemeleri korur. Bu etkileyici kalkan, alttaki yüzeyin hemen üzerinden geçer. Epoksinin altındaki beton daha uzun süre dayanır çünkü epoksi membranı döşemenin üstüne bağlanır. Bu, betonun aşınmasını, çatlamasını ve hatta parçalanmasını önler ve koruma katmanı olarak çalışır.
Bu yüzey lekeleri tutmaz ve kusurların betonda görünmesini önler.
5. Güç
Epoksi sadece darbelere ve darbelere karşı dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda ağırlığa da dayanabilir. Epoksi gerilme mukavemeti onu yapıştırıcılar arasında ayırır, ancak bir kaplama olarak epoksi sağlam bir kaplama olarak kalır
Epoksinin mukavemeti, soyulma ve yırtılmayı önleme kabiliyetinde de mevcuttur. Epoksi betona düzgün bir şekilde yapışır ve standart bir rijitliği korursa, yüzey ağır yükleri ve aşınma ve yıpranmayı tutacak kadar sağlam olacaktır.
Bir reçine türü olarak epoksi, poliaminden yapılan epoksi bileşiğinin bir parçası olan sertleştirici nedeniyle sağlamdır.
6. Bakım Kolaylığı
Epoksi kullanmanızın bir başka nedeni de basit bakımıdır. Betonu kaplayarak, odanızdaki veya garajınızdaki diğer yüzeylere salınan toz ve çimento parçacıklarının azalması vardır. Kaba fakat kırılgan olan düz bir beton zeminin aksine, epoksinin parlak ve esnek yüzeyini kolayca süpürüp koruyabilirsiniz. Birincil artık beton kaynağı bulunduğunda toz rahatsızlıktan daha az olur.
Bir paspas, süpürge veya vakum kullanmayı tercih ederseniz, epoksi zemin kaplamasının temizlenmesi basit bir işlemdir. Bakteriler, mikroplar, kir ve diğer kirleticiler bile epoksiye yapışmaz, bu nedenle etkili ve sıhhi bir kaplamadır.
7. Güvenlik ve Görünürlük
Epoksi zemin kaplamasının takılması büyük garaj alanlarında ve odalarında görünürlüğü artırır. Bu, yüzey tüm odayı aydınlatmak için ışığı yansıtırken, epoksinin alanınıza eklediği bir güvenlik önlemidir. Çoğu epoksi seçeneği, zarif bir görünüm üreten yoğun bir parlaklığa sahiptir ve bu parlak kalite, bir alandaki ışık miktarını artırarak sizi güvende tutabilir.
Epoksi için diğer güvenlik unsurları, belirli epoksilerde ve kaymaz karışımlarda çekiştir. Epoksi kaygan yüzeyini değiştirecek farklı kavrama efektleri için kaymaz taneler eklenebilir.
8. araçlarla uyumlu
Garaj zemini epoksi de araç ihtiyaçlarına uygundur. Düzgün yüzeyi ile araçları ve lastiklerini en iyi şekilde tutar. Beton lastiklerinize daha fazla aşınma eklerken, epoksinin pürüzsüzlüğü lastiklerinizden çok az tepki verir veya hiç tepki vermez. Bu ayar, otomobilinizde daha az bozulmaya ve otomotiv sorunlarının sık görülmemesine neden olur.
Epoksi’nin önemli ağırlıkta tutma kabiliyeti, aynı zamanda geçici veya uzun süreli depolama için araçların park edilmesi için uygun bir yüzey olmasını sağlar. Aracınızın ağırlığı, yoğunlaştırılmış gerilme mukavemeti nedeniyle epoksi ile güçlendirilmiş beton bir yüzeyde daha iyi desteklenecektir. Tek başına beton, aracınızın ağırlığından zamanla korozyona uğrayacak ve onarıcı hizmetler gerektirecektir.
Otomobillerin bakım ihtiyaçları da epoksi yetenekleri ile koordine edilir. Otomotiv bakımıyla ilgili herhangi bir kimyasal madde veya sert madde epoksi için bir sorun oluşturmaz. Kendinizi lekeleriniz le veya dağınıklığın boyutu ile ilgilenmeden garajınızın konforunda değiştirebilirsiniz.
Epoksi Kurulum Uzmanları
Epoksi zemin kaplamalarının avantajlarını düşündüyseniz ve projeniz için bu yöntemle ilgileniyorsanız, bir profesyonel ekip projenizi kurabilir. Epoksi zemin kaplama stilindeki özellikleri tartışın ve bizi tasarlayın.
Epoksi zemin kaplama ihtiyaçlarınız veya epoksi zemin kaplama ile ilgili sorularınız için bugün bize ulaşın .

Call Now Button