Epoksi M2 Fiyatlarında Uygun Fiyat Garantili Epoksi Zemin Kaplama Özer Epoksi

Epoksi Boya vs Epoksi Kaplama - Fark Nedir?

Epoksi Boya vs Epoksi Kaplama – Fark Nedir?

Epoksi Boya vs Epoksi Kaplama – Fark Nedir?

Bazı insanlar epoksi kaplama ve epoksi boya terimlerini değiştirirler, ancak ikisi oldukça farklıdır. Zemini, garajı veya başka bir beton yüzeyini epoksi kullanarak yükseltmek istiyorsanız, ikisini neyin farklılaştırdığını anlamak önemlidir. Bu, istediğiniz estetik için doğru kararı vermenizi sağlar.

İki epoksi arasındaki bir fark, kaplamaların kürlenmesidir, oysa boya kurur. Ek olarak, yüzde 100 katı epoksi kaplamalar kullanıldığında, yüzey sertleşir ve dayanıklı hale gelir, bu da kimyasallar, aşınma, darbe, yağ ve gres ve lekeler gibi şeylere karşı oldukça dayanıklı hale getirir.

Dikkate alınması gereken birçok ek fark vardır. Örneğin, epoksi kaplamalar iki bileşenli bir malzemeden oluşur: bir poliamin sertleştirici ve epoksi reçinesi. Kaplamalar uygulanmadan önce, profesyonel bir yüklenici veya montajcı, kullanıma hazır bir parçanın aksine, iki bileşeni karıştırmalıdır.

Tipik olarak, epoksi boya lateks akrilikten yapılır, ancak ürüne bağlı olarak formüle az miktarda epoksi eklenebilir. Epoksi mevcut olduğunda, boya aslında beton yüzeye daha iyi yapışır ve yüzeyi daha dayanıklı hale getirir. Formüle epoksi eklenmediğinde, boya özellikle yüksek trafikli alanlarda soyulur ve çatlar. Epoksi boya da lekelenmeye maruz kalırken epoksi kaplamalar değildir.

Hem epoksi kaplamalar hem de epoksi boya için, beton yüzey önce iyice temizlenmeli ve hazırlanmalıdır. Daha sonra, hasarlı alanlar onarılmalıdır. Epoksi kaplama uygulama süreci, yüzeyin temizlenmesi ve nem testi yapılması ile başlar. Tesisatçı, kaplamanın sızmasına izin vererek daha iyi bir bağ oluşturmak için yüzey gözeneklerini açığa çıkarır.

Ardından montör, silindirler ve silecekler gibi özel alet ve ekipmanlar kullanarak kaplamayı uygular. Epoksi boya uygulamak için ürün açılır ve daha sonra rulo haline getirilir veya püskürtülür. İki başvuru sürecini karşılaştırırken, profesyonel bir yüklenici çalıştırmanın neden önemli olduğunu görebilirsiniz. Epoksi kaplamalar ve epoksi boyalar tarafından paylaşılan bir benzerlik, uygulama işleminin iki ila üç kat içermesidir.

Epoksi kaplamalar boya değil, güçlü, dayanıklı ve uzun ömürlü koruma katmanlarıdır. Bu kaplamalar kaymaya dayanıklı, çok yönlü ve estetik olarak hoştur. Sadece geniş bir renk yelpazesinden seçim yapmakla kalmaz, aynı zamanda güzel renk veya metalik pullar ekleme seçeneğiniz de vardır.

Eposki, epoksi zemin,epoksi fiyatları, epoksi  zemin kaplama hakkında daha fazla bilgi için, 0 (532) 455 89 84 numaralı telefondan bizi arayın sosyal medyadan ulaşın veya info@ozerepoksi.com – info@ozerepoksi.com.tr adreslerine mail gönderin.

Call Now Button