Epoksi M2 Fiyatlarında Uygun Fiyat Garantili Epoksi Zemin Kaplama Özer Epoksi

Beton zeminlerde poliüretan ve epoksi kaplama arasında nasıl seçim yapmalıyım?

Beton zeminlerde poliüretan ve epoksi kaplama arasında nasıl seçim yapmalıyım?

Beton zeminlerde poliüretan ve epoksi kaplama arasında nasıl seçim yapmalıyım?

Genellikle beton zeminleri aşırı aşınma ve hasardan korumak için kullanılan beton zemin kaplamaları konusunda seçenek sıkıntısı yoktur . En popüler zemin kaplama türlerinden ikisi, epoksi ve poliüretan, yüzeyde benzer görünebilir. Bununla birlikte, bu iki malzeme çeşitli uygulamalara katkıda bulunan benzersiz özelliklere sahiptir.

Epoksi zemin kaplamaları iki ayrı bileşikten oluşur: bir epoksi reçine ve bir poliamin sertleştirici . Birlikte karıştırıldığında, bu iki malzeme, elementlerin çapraz bağlanmasını sağlayan kimyasal bir reaksiyonla birleşir. Nihai kürlenmiş ürün, çoğu yüzeye iyi yapışan sert bir plastik kaplama malzemesidir.

Epoksi zeminler genellikle poliüretan muadillerinden daha serttir ve daha yüksek basınç ve darbe mukavemetlerine sahiptir. Bu özellikler, epoksi kaplı zeminleri, aşağıdakiler gibi ağır endüstriyel kullanım için daha uygun hale getirir:

Depolar, Depolama tesisleri, Lojistik merkezleri, Sık sık forklift trafiğine maruz kalan alanlar

Epoksi zemin kaplamalarının bir başka arzu edilen özelliği, ağartıcı, akü asidi, yağ, gres, temizleyiciler, vb.Ürünlere karşı kimyasal dirençleridir .

Poliüretan zemin kaplamaları ,karbürler olarak bilinen kimyasal bir bileşik grubuna bağlı polimer gruplarından yapılır. Bu zemin kaplamaları epoksi kaplamalara göre daha yumuşak ve esnektir. Bu özellik, poliüretan kaplamaları darbe kuvvetlerini emme kabiliyetleri nedeniyle çizilmelere ve eziklere karşı daha dayanıklı hale getirir.

Poliüretan esnekliğinin bir diğer yararı, donma sıcaklıklarına karşı artan direncidir. -1 ° C’nin altındaki sıcaklıklara dayanamayan epoksi kaplamaların aksine, poliüretan kaplamalar sıfırın altındaki sıcaklıklara maruz kaldıklarında şekillerini ve özelliklerini korurlar.

Epoksiler sülfürik asit gibi agresif kimyasallara dirençli olsa da , poliüretan kaplamalar laktik asitlere karşı üstün kimyasal direnç gösterir. Bu, poliüretan kaplı zeminleri, süt bazlı ürünleri işleyen yiyecek ve içecek endüstrileri için ideal hale getirir.

Poliüretan kaplamaların en yaygın uygulamalarından bazıları şunlardır:

Otoparklar ve garajlar, Yoğun yaya trafiğine sahip alanlar (alışveriş merkezleri, havaalanları, hastaneler), Buzdolapları ve dondurucu odalar

Eposki, epoksi zemin,epoksi fiyatları, epoksi  zemin kaplama hakkında daha fazla bilgi için, 0 (532) 455 89 84 numaralı telefondan bizi arayın sosyal medyadan ulaşın veya info@ozerepoksi.com – info@ozerepoksi.com.tr adreslerine mail gönderin.

Call Now Button